Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Korzyści dla zdrowia wynikające z jazdy na snowboardzie

2019-04-17
Korzyści dla zdrowia wynikające z jazdy na snowboardzie

Ostatnio coraz popularniejszą dyscypliną sportową w okresie zimowym jest jazda na snowboardzie. Od lat 90’ XX wieku zyskuje coraz większą rzeszę fanów, którzy nie chcą już wracać do jazdy na nartach. Ogromne zainteresowanie, jakim się cieszy, najdobitniej odzwierciedla fakt, że od 1998 roku jazda na desce snowboardowej stała się dyscypliną olimpijską. Na stokach całego świata widać snowboardzistów, którzy wyróżniają się spośród narciarzy ciekawym wyglądem, barwnymi strojami i niezwykłym luzem. Snowboard daje dużo radości, a także podnosi adrenalinę. Co jeszcze dzieje się w naszym organizmie podczas jazdy na desce? Jakie korzyści dla naszego zdrowia płyną z uprawiania tego sportu?


Zalety jazdy na snowboardzie


• Wzmacnianie mięśni – to jedna z podstawowych korzyści wynikających z jazdy na desce. Nasze ciało jest zmuszone do ciągłego utrzymywania równowagi i odpowiedniego balansowania ciężarem, aby bezpiecznie zjechać w dół stoku. Do tego używane są mięśnie, z których w codziennym życiu rzadko korzystamy.


Duże spalanie kalorii – jazda na desce wiąże się ze sporym wydatkiem energetycznym, w ciągu zaledwie godziny można spalić około 450 kalorii.


Uwalnianie endorfin – podczas jazdy nasz organizm wytwarza spore ilości endorfin, które nazywane są potocznie „hormonem szczęścia”. Wraz z ich uwalnianiem rośnie nasz poziom zadowolenia i zaczynamy odczuwać dziką frajdę z jazdy, a po zejściu ze stoku odczuwamy radość i satysfakcję, którą ciężko porównać z czymkolwiek innym.


Poprawianie zwinności – niezbędnej do utrzymania się na desce.


Ćwiczenie równowagi – wpływa na poprawę naszej koordynacji ruchowej. Dobra równowaga ułatwia wykonywanie wielu codziennych zadań.


Dotlenienie organizmu – najbardziej efektywne dotlenienie organizmu następuje podczas ruchu na świeżym powietrzu. Na desce jeździmy zazwyczaj w górach, gdzie powietrze jest czystsze od miejskiego, pozbawione smogu, co jeszcze bardziej intensyfikuje stopień dotlenienia.


Poprawia pracę serca – jazda na desce sprawia, że serce jest zdrowsze.

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel