Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę ze snowboardem, w pewnym momencie staje przed koniecznością zakupu własnej deski. W tym artykule podpowiemy, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniej deski snowboardowej.
Rodzajów desek jest kilka. Klasyfikowane są przede wszystkim ze względu na miękkość, budowę oraz długość. Jednocześnie każda z tych cech wpływa na przeznaczenie deski. I to właśnie od tego, do jakich celów będziemy ją używać, zależy właściwy dobór. Jednak nie tylko specyfika jazdy determinuje ostateczny wybór, ale również doświadczenie w snowboardzie, ponieważ potrzeby początkujących snowboardzistów są nieco inne niż tych doświadczonych.
Wśród miłośników sportów zimowych od lat toczy się dysputa na temat wyższości snowboardu nad nartami (i vice versa). Oczywiście, każdy ze sportów ma swoich zwolenników, bo ma też określone zalety podczas jazdy. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką przewagę ma snowboard nad nartami.
Wybierając buty do snowboardu powinniśmy mieć świadomość, że spędzimy w nich na stoku cały dzień i że poza zapewnieniem komfortu noszenia muszą one spełniać różne inne kryteria. Przy wyborze ważne będzie m.in. nasze doświadczenie w jeździe i sam sposób jazdy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się krótko butom snowboardowym. Zapraszamy do lektury.
Jeżeli macie ochotę na snowboardowe szaleństwo w środku lata, a nie chcecie wydawać wielkich kwot pieniędzy na zorganizowanie wyjazdu na austriacki, szwajcarski czy francuski lodowiec, to mamy miejsce idealne dla Was! Niedaleko Polskiej granicy – na Litwie w mieście Druskienniki działa największy kryty stok narciarski. Słysząc po raz pierwszy określenie „stok kryty”, możecie poczuć się dziwnie, bo przecież takie rozwiązanie nie jest popularne. Kryte lodowiska są już standardem w większych miastach, ale kryte stoki to zdecydowany ewenement.
Ostatnio coraz popularniejszą dyscypliną sportową w okresie zimowym jest jazda na snowboardzie. Od lat 90’ XX wieku zyskuje coraz większą rzeszę fanów, którzy nie chcą już wracać do jazdy na nartach. Ogromne zainteresowanie, jakim się cieszy, najdobitniej odzwierciedla fakt, że od 1998 roku jazda na desce snowboardowej stała się dyscypliną olimpijską.
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc sezon tegorocznych zimowych szaleństw na stoku trzeba uznać za zakończony. Zanim jednak spakujemy i odstawimy na wiele długich miesięcy nasz sprzęt snowboardowy, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie wyczyszczenie i konserwację. Te czynności nie są ani trudne, ani zbyt czasochłonne, a jednocześnie mają kluczowe znaczenie dla żywotności deski.
Snowboard, jak każdy inny sport, może być niebezpieczny, jeśli nie będziemy przestrzegać najważniejszych zasad. Nieumiejętna, nierozważna, zbyt brawurowa jazda może doprowadzić do kontuzji i wypadków. Krzywdę możemy zrobić nie tylko sobie, ale też innym osobom na stoku.
Jazda na snowboardzie to fascynujący sport, który może przynieść wiele satysfakcji, dlatego zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na desce. Jednak zaczynając swoją przygodę ze snowboardem, trzeba wyposażyć się w sporą dawkę zdrowego rozsądku, cierpliwość i nieco pozytywnego nastawienia. Początki nie są łatwe, a doświadczenia nie zdobywa się od razu, ale z całą pewnością warto szkolić swoje umiejętności. W tym artykule przedstawiamy 4 najczęstsze błędy popełniane przez początkujących snowboardzistów. Powinieneś zdawać sobie z nich sprawę i unikać ich, ponieważ tego typu zachowania mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego pora pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu deski snowboardowej do kolejnego sezonu. Nawet jeśli posiadasz najlepszej jakości sprzęt, nie możesz zapominać o solidnym przeglądzie i usunięciu ewentualnych usterek. Jeśli zauważysz poważniejsze ubytki, powinieneś wybrać się do profesjonalnego serwisu. Możesz też spróbować odświeżyć deskę własnymi siłami. W tym artykule podpowiemy ci, jak to zrobić dobrze.