Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy na snowboardzie

2019-04-04
Najważniejsze zasady bezpiecznej jazdy na snowboardzie

Snowboard, jak każdy inny sport, może być niebezpieczny, jeśli nie będziemy przestrzegać najważniejszych zasad. Nieumiejętna, nierozważna, zbyt brawurowa jazda może doprowadzić do kontuzji i wypadków. Krzywdę możemy zrobić nie tylko sobie, ale też innym osobom na stoku.

Zachowaj rozsądek i postępuj zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami

Podczas jazdy na snowboardzie liczą się nie tylko nasze umiejętności, ale również zdrowy rozsądek oraz przestrzeganie najważniejszych zasad odpowiedzialnego zachowania, które obowiązują wszystkich, bez względu na stopień zaawansowania, wiek czy płeć. W ten sposób chronimy nie tylko siebie, ale również innych. Jeśli wszyscy na stoku będą przestrzegać podstawowych reguł, jesteśmy w stanie zminimalizować nieprzyjemne przypadki do minimum.

  • Dostosuj prędkość i styl swojej jazdy do posiadanych umiejętności. Unikaj jazdy brawurowej lub zbyt szybkiej, jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z deską snowboardową lub nie czujesz się na niej pewnie. Dobre panowanie nad deską to podstawa. Zawsze jeździj z taką prędkością, aby w razie potrzeby móc zatrzymać się lub uniknąć zderzenia z innymi ludźmi albo przedmiotami.
  • Włączając się do ruchu, powinieneś ustąpić pierwszeństwa osobom będącym już na trasie.
  • Osoby jadące z przodu mają pierwszeństwo. To osoba z tyłu jest odpowiedzialna za uniknięcie zderzenia.
  • Nie zatrzymuj się w miejscach o ograniczonej widoczności lub uczęszczanych przez innych użytkowników stoku.
  • Przestrzegaj znaków i komunikatów ośrodka narciarskiego.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Powyżej przedstawione zasady to tylko kilka z szeregu wielu innych reguł, które znacznie usprawniają jazdę na desce wszystkim uczestnikom stoku, gwarantując im bezpieczeństwo i komfort jazdy. Tak naprawdę jednak jest jeszcze wiele innych kwestii, o których warto pamiętać. Przede wszystkim nie zaleca się samotnej jazdy. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z deską. Dodatkowo warto też zwrócić uwagę na sprzęt, który powinien być solidny, sprawny i zapewniać nam bezpieczeństwo. Warto używać akcesoria, które zapobiegają “uciekaniu” deski. Dobrze jest też poznać własne ograniczenia i słabości. Jeśli czujemy zmęczenie lub zimno, warto zrobić sobie przerwę. Zawsze należy być uprzejmym w stosunku do innych, a także zachować dobry humor i pozytywne nastawienie!

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel