Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Snow Arena w Druskiennikach, czyli snowboard latem

2019-05-22
Snow Arena w Druskiennikach, czyli snowboard latem

Słynne kryte stoki na świecie


Na świecie jest kilka znanych krytych stoków. Sama koncepcja takiego przedsięwzięcia przypomina nieco budowę wielkiej lodówki ze stokiem w środku. Najbardziej znanym stokiem tego typu na świecie jest stok w Dubaju, ale podobne konstrukcje można spotkać także w Niemczech, Francji, Holandii, Rosji, Hiszpanii i Belgii.


Snow Arena


Stok w Druskiennikach nazywa się Snow Arena i jest dłuższy od dubajskiego o całe 60 metrów. Jest to wielka kryta hala narciarska ze stokiem o długości 460 metrów. Do dyspozycji narciarze oraz snowboardziści mają główną trasę o długości 460 m i szerokości 50 m, trasę dla początkujących o długości ponad 150 m i szerokości 70 m oraz trasę pod gołym niebem (niestety do użytku tylko w zimie) o długości ponad 640 m i szerokości 40 m. Działa tam nowoczesny wyciąg krzesełkowy, a dla wielbicieli freestyle’u jest również dostępny prawdziwy snow park z rampami i rurami do wykonywania przeróżnych ewolucji stylowych.


Zachwycający jest także wystrój hali. Znajdziemy w niej drewniane domki nawiązujące do stylu architektury góralskiej oraz działającą restaurację z tarasem widokowym, na który za drobną opłatą można wejść z zewnątrz i obserwować narciarzy.


Snow Arena w Druskiennikach to nowy adres na liście najlepszych światowych ośrodków sportów zimowych z zadaszeniem. Tutaj nawet w samym środku upalnego lata będziecie mogli poczuć się jak w zimie. Śnieg leży tu przez cały rok, wystarczy wsiąść w pociąg albo samochód i pojechać do naszych sąsiadów na wymarzony zimowy urlop – nawet latem.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel