Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Najczęstsze błędy początkujących snowboardzistów. Jak ich uniknąć?

2019-03-25
Najczęstsze błędy początkujących snowboardzistów. Jak ich uniknąć?

Jazda na snowboardzie to fascynujący sport, który może przynieść wiele satysfakcji, dlatego zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na desce. Jednak zaczynając swoją przygodę ze snowboardem, trzeba wyposażyć się w sporą dawkę zdrowego rozsądku, cierpliwość i nieco pozytywnego nastawienia. Początki nie są łatwe, a doświadczenia nie zdobywa się od razu, ale z całą pewnością warto szkolić swoje umiejętności. W tym artykule przedstawiamy 4 najczęstsze błędy popełniane przez początkujących snowboardzistów. Powinieneś zdawać sobie z nich sprawę i unikać ich, ponieważ tego typu zachowania mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.

4 podstawowe błędy, które popełniają początkujący snowboardziści

  1. Początkujący snowboardziści nie korzystają z pomocy profesjonalnego instruktora.

To podstawowy błąd, który może mieć poważne konsekwencje w przyszłości. Pierwsze chwile na desce snowboardowej zawsze warto spędzić wraz z instruktorem, który przekaże nam wszystkie kluczowe informacje, takie jak m.in. właściwa postawa, bezpieczne upadanie, prawidłowe sterowanie deską itd. Niewykwalifikowani znajomi nie są w stanie zapewnić nam takiego szkolenia. Często również ich wiedza jest niewystarczająca, a wręcz niezgodna z zasadami jazdy na snowboardzie.

  1. Nieodpowiednie miejsce do jazdy.

Zaczynając swoją przygodę z deską, warto wybierać odpowiednie miejsce do nauki. Stok powinien być w miarę szeroki, dobrze przygotowany i niezbyt stromy. Jeśli od razu wybierzemy stok niedostosowany do umiejętności, nie tylko ryzykujemy własnym zdrowiem, ale nawet możemy przyczynić się do wypadków z uczestnictwem innych osób.

  1. Nadmierna prędkość i przecenianie swoich umiejętności.

To niestety częsty błąd wielu początkujących snowboardzistów, którzy już po kilku lekcjach (które często nie odbywają się wcale z wykwalifikowanym instruktorem) uważają, że są w stanie pokonać każdą przeszkodę na stoku i poradzić sobie we wszystkich sytuacjach. Niestety tak nie jest. Snowboard, jak każdy inny sport, wymaga doświadczenia i wprawy. Podczas szybkiej jazdy bardzo szybko okazuje się, że panowanie nad deską nie jest wcale takie łatwe, co często kończy się wypadkami i kontuzjami.

  1. Brak ochraniaczy.

Dobry sprzęt to podstawa, ale równie istotne są ochraniacze. Każda osoba jeżdżąca na desce od czasu do czasu upada, a początkujący snowboardziści muszą się przygotować na bardzo wiele upadków. Na stokach podłoże jest twarde, więc wcale nie jest tak trudno o stłuczenia, ból, a nawet poważniejsze kontuzje. Ochraniacze snowboardowe w postaci kasku, nakolanników czy spodenek ochronnych to podstawa. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w ochraniacze na nadgarstki i solidne rękawice.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel