Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Poznaj najważniejsze cechy solidnych rękawic snowboardowych

2019-03-05
Poznaj najważniejsze cechy solidnych rękawic snowboardowych

Zaawansowani snowboardziści doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny elementem ubioru są rękawice. Niestety wiele osób, szczególnie na początku swojej przygody z deską, dość lekceważąco podchodzi do tego niewielkiego, ale jakże istotnego elementu odzieży sportowej. Dlatego też w tym artykule podpowiemy, dlaczego solidne rękawice snowboardowe są tak ważne oraz czym kierować się przy ich wyborze.

Solidne rękawice snowboardowe - musisz je mieć

Sporty zimowe należą do najbardziej wymagających nie tylko pod względem kondycji, ale też wyposażenia sprzętowego. Oprócz deski, wiązań i butów, konieczne jest zaopatrzenie kilka innych niezbędnych elementów garderoby sportowej, w tym rękawice.

Rękawice snowboardowe zasadniczo różnią się od zwykłych rękawic zimowych. Przede wszystkim muszą być wykonane z solidnego materiału technicznego, który będzie zapewniać optymalną ochronę przed zimnem i wykazywać odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bardzo ważne jest również, aby rękawice wyposażone były w wyściółkę zapewniającą dobrą cyrkulację powietrza oraz odprowadzającą wilgoć ze skóry. Istotnym elementem jest też usztywniacz na nadgarstku, który zabezpiecza dłoń podczas upadków.

Rękawice snowboardowe zakładane są po to, aby było nam ciepło w dłonie podczas jazdy i to jest ich najważniejszy cel. Bardzo ważną właściwością jest też nieprzemakalność, ponieważ to ona przede wszystkim wpływa na poczucia ciepła. Muszą chronić nie tylko przed opadami atmosferycznymi i niskimi temperaturami, ale również wiatrem, dlatego też warto zwracać uwagę przede wszystkim na rękawice wyposażone w specjalną membranę. Bardzo ważne jest również, aby rękawice były wykonane precyzyjnie i z wysokiej jakości materiałów, ponieważ dzięki temu będziemy mogli używać ich nawet przez kilka sezonów.

Rękawice snowboardowe powinny być też wyposażone w ściągacze na nadgarstki, które pozwalają na idealne dopasowanie do obwodu ręki. Przydatne mogą być też sprzączki, pozwalają na spięcie pary rękawiczek razem i przyczepienie do kurtki lub spodni.

Podsumowując: dobre rękawice snowboardowe chronią nie tylko przed zimnem, ale również uszkodzeniami dłoni i nadgarstków podczas upadków. Muszą zapewniać też komfort użytkowania w różnych okolicznościach.

 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2019
pixelpixelpixelpixelpixelpixel