Kontakt: +48 511 050 050
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Blog

Snowboard: jaką ma przewagę nad nartami?
Wśród miłośników sportów zimowych od lat toczy się dysputa na temat wyższości snowboardu nad nartami (i vice versa). Oczywiście, każdy ze sportów ma swoich zwolenników, bo ma też określone zalety podczas jazdy. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką przewagę ma snowboard nad nartami.
Czytaj więcej
Jakie powinny być dobre buty snowboardowe?

Wybierając buty do snowboardu powinniśmy mieć świadomość, że spędzimy w nich na stoku cały dzień i że poza zapewnieniem komfortu noszenia muszą one spełniać różne inne kryteria. Przy wyborze ważne będzie m.in. nasze doświadczenie w jeździe i sam sposób jazdy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się krótko butom snowboardowym. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej
Snow Arena w Druskiennikach, czyli snowboard latem
Jeżeli macie ochotę na snowboardowe szaleństwo w środku lata, a nie chcecie wydawać wielkich kwot pieniędzy na zorganizowanie wyjazdu na austriacki, szwajcarski czy francuski lodowiec, to mamy miejsce idealne dla Was! Niedaleko Polskiej granicy – na Litwie w mieście Druskienniki działa największy kryty stok narciarski. Słysząc po raz pierwszy określenie „stok kryty”, możecie poczuć się dziwnie, bo przecież takie rozwiązanie nie jest popularne. Kryte lodowiska są już standardem w większych miastach, ale kryte stoki to zdecydowany ewenement.
Czytaj więcej
Jak zadbać o sprzęt snowboardowy po sezonie?
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc sezon tegorocznych zimowych szaleństw na stoku trzeba uznać za zakończony. Zanim jednak spakujemy i odstawimy na wiele długich miesięcy nasz sprzęt snowboardowy, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie wyczyszczenie i konserwację. Te czynności nie są ani trudne, ani zbyt czasochłonne, a jednocześnie mają kluczowe znaczenie dla żywotności deski.
Czytaj więcej
Najczęstsze błędy początkujących snowboardzistów. Jak ich uniknąć?
Jazda na snowboardzie to fascynujący sport, który może przynieść wiele satysfakcji, dlatego zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na desce. Jednak zaczynając swoją przygodę ze snowboardem, trzeba wyposażyć się w sporą dawkę zdrowego rozsądku, cierpliwość i nieco pozytywnego nastawienia. Początki nie są łatwe, a doświadczenia nie zdobywa się od razu, ale z całą pewnością warto szkolić swoje umiejętności. W tym artykule przedstawiamy 4 najczęstsze błędy popełniane przez początkujących snowboardzistów. Powinieneś zdawać sobie z nich sprawę i unikać ich, ponieważ tego typu zachowania mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
Czytaj więcej
Jak odpowiednio przygotować deskę snowboardową do sezonu?
Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego pora pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu deski snowboardowej do kolejnego sezonu. Nawet jeśli posiadasz najlepszej jakości sprzęt, nie możesz zapominać o solidnym przeglądzie i usunięciu ewentualnych usterek. Jeśli zauważysz poważniejsze ubytki, powinieneś wybrać się do profesjonalnego serwisu. Możesz też spróbować odświeżyć deskę własnymi siłami. W tym artykule podpowiemy ci, jak to zrobić dobrze.
Czytaj więcej
Poznaj najważniejsze cechy solidnych rękawic snowboardowych
Zaawansowani snowboardziści doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny elementem ubioru są rękawice. Niestety wiele osób, szczególnie na początku swojej przygody z deską, dość lekceważąco podchodzi do tego niewielkiego, ale jakże istotnego elementu odzieży sportowej. Dlatego też w tym artykule podpowiemy, dlaczego solidne rękawice snowboardowe są tak ważne oraz czym kierować się przy ich wyborze.
Czytaj więcej
Krótka historia deski snowboardowej
Snowboard narodził się nieco przez przypadek. Podobno prototyp deski snowboardowej opracowano w latach 20. XX w., a służył on drwalom, którzy po ciężkim dniu pracy zjeżdżali do domów górskimi ścieżkami na kawałku deski. Podobno jest to tylko niesprawdzona anegdota, ponieważ tak naprawdę za wynalazcę deski snowboardowej uważa się Amerykanina, Shermana Poppena, który postanowił połączyć dwie klasyczne narty w jedną. Następnie udoskonalał swój wynalazek, wiercąc w dziobie dziurę i przeciągając przez nią sznurem, zakończony uchwytem na dłoń.
Czytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel