Blog

Jak dobrać deskę snowboardową?

Jak dobrać deskę snowboardową?

Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę ze snowboardem, w pewnym momencie staje przed koniecznością zakupu własnej deski. W tym artykule podpowiemy, na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniej deski snowboardowej.


Przeczytaj więcej

Snowboard: jaką ma przewagę nad nartami?

Snowboard: jaką ma przewagę nad nartami?Wśród miłośników sportów zimowych od lat toczy się dysputa na temat wyższości snowboardu nad nartami (i vice versa). Oczywiście, każdy ze sportów ma swoich zwolenników, bo ma też określone zalety podczas jazdy. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką przewagę ma snowboard nad nartami.
Przeczytaj więcej

Jakie powinny być dobre buty snowboardowe?

Jakie powinny być dobre buty snowboardowe?

Wybierając buty do snowboardu powinniśmy mieć świadomość, że spędzimy w nich na stoku cały dzień i że poza zapewnieniem komfortu noszenia muszą one spełniać różne inne kryteria. Przy wyborze ważne będzie m.in. nasze doświadczenie w jeździe i sam sposób jazdy. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się krótko butom snowboardowym. Zapraszamy do lektury.


Przeczytaj więcej

Snow Arena w Druskiennikach, czyli snowboard latem

Snow Arena w Druskiennikach, czyli snowboard latemJeżeli macie ochotę na snowboardowe szaleństwo w środku lata, a nie chcecie wydawać wielkich kwot pieniędzy na zorganizowanie wyjazdu na austriacki, szwajcarski czy francuski lodowiec, to mamy miejsce idealne dla Was! Niedaleko Polskiej granicy – na Litwie w mieście Druskienniki działa największy kryty stok narciarski. Słysząc po raz pierwszy określenie „stok kryty”, możecie poczuć się dziwnie, bo przecież takie rozwiązanie nie jest popularne. Kryte lodowiska są już standardem w większych miastach, ale kryte stoki to zdecydowany ewenement.
Przeczytaj więcej

Korzyści dla zdrowia wynikające z jazdy na snowboardzie

Korzyści dla zdrowia wynikające z jazdy na snowboardzieOstatnio coraz popularniejszą dyscypliną sportową w okresie zimowym jest jazda na snowboardzie. Od lat 90’ XX wieku zyskuje coraz większą rzeszę fanów, którzy nie chcą już wracać do jazdy na nartach. Ogromne zainteresowanie, jakim się cieszy, najdobitniej odzwierciedla fakt, że od 1998 roku jazda na desce snowboardowej stała się dyscypliną olimpijską.
Przeczytaj więcej

Jak zadbać o sprzęt snowboardowy po sezonie?

Jak zadbać o sprzęt snowboardowy po sezonie?Wiosna zbliża się wielkimi krokami, więc sezon tegorocznych zimowych szaleństw na stoku trzeba uznać za zakończony. Zanim jednak spakujemy i odstawimy na wiele długich miesięcy nasz sprzęt snowboardowy, powinniśmy zadbać o jego odpowiednie wyczyszczenie i konserwację. Te czynności nie są ani trudne, ani zbyt czasochłonne, a jednocześnie mają kluczowe znaczenie dla żywotności deski.
Przeczytaj więcej

Najczęstsze błędy początkujących snowboardzistów. Jak ich uniknąć?

Najczęstsze błędy początkujących snowboardzistów. Jak ich uniknąć?Jazda na snowboardzie to fascynujący sport, który może przynieść wiele satysfakcji, dlatego zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił na desce. Jednak zaczynając swoją przygodę ze snowboardem, trzeba wyposażyć się w sporą dawkę zdrowego rozsądku, cierpliwość i nieco pozytywnego nastawienia. Początki nie są łatwe, a doświadczenia nie zdobywa się od razu, ale z całą pewnością warto szkolić swoje umiejętności. W tym artykule przedstawiamy 4 najczęstsze błędy popełniane przez początkujących snowboardzistów. Powinieneś zdawać sobie z nich sprawę i unikać ich, ponieważ tego typu zachowania mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji.
Przeczytaj więcej

Jak odpowiednio przygotować deskę snowboardową do sezonu?

Jak odpowiednio przygotować deskę snowboardową do sezonu? Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego pora pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu deski snowboardowej do kolejnego sezonu. Nawet jeśli posiadasz najlepszej jakości sprzęt, nie możesz zapominać o solidnym przeglądzie i usunięciu ewentualnych usterek. Jeśli zauważysz poważniejsze ubytki, powinieneś wybrać się do profesjonalnego serwisu. Możesz też spróbować odświeżyć deskę własnymi siłami. W tym artykule podpowiemy ci, jak to zrobić dobrze.
Przeczytaj więcej

Poznaj najważniejsze cechy solidnych rękawic snowboardowych

Poznaj najważniejsze cechy solidnych rękawic snowboardowychZaawansowani snowboardziści doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważny elementem ubioru są rękawice. Niestety wiele osób, szczególnie na początku swojej przygody z deską, dość lekceważąco podchodzi do tego niewielkiego, ale jakże istotnego elementu odzieży sportowej. Dlatego też w tym artykule podpowiemy, dlaczego solidne rękawice snowboardowe są tak ważne oraz czym kierować się przy ich wyborze.
Przeczytaj więcej

Krótka historia deski snowboardowej

Krótka historia deski snowboardowejSnowboard narodził się nieco przez przypadek. Podobno prototyp deski snowboardowej opracowano w latach 20. XX w., a służył on drwalom, którzy po ciężkim dniu pracy zjeżdżali do domów górskimi ścieżkami na kawałku deski. Podobno jest to tylko niesprawdzona anegdota, ponieważ tak naprawdę za wynalazcę deski snowboardowej uważa się Amerykanina, Shermana Poppena, który postanowił połączyć dwie klasyczne narty w jedną. Następnie udoskonalał swój wynalazek, wiercąc w dziobie dziurę i przeciągając przez nią sznurem, zakończony uchwytem na dłoń.
Przeczytaj więcej
pixelpixelpixelpixelpixelpixel